Konkurs recytatorski „Patroni Roku 2024”

Rozwijanie zdolności recytatorskich oraz zainteresowania uczniów poezją, to główny cel szkolnego konkursu recytatorskiego, który odbył się 1 marca 2024 roku w Szkle Podstawowej w Łężynach. Konkurs pod hasłem „Patroni Roku 2024”, nawiązywał do poezji Czesława Miłosza, Marka Hłaski i Kazimierza Wierzyńskiego.
W konkursie wzięli udział uczniowie klas 4-7, przezwyciężając własną nieśmiałość poprzez występy przed publicznością.
Pierwsze miejsce w konkursie recytatorskim zajęła Emilia Źrebiec z klasy 4, drugie miejsce- Martyna Chronowska z klasy czwartej, a trzecie miejsce Maja Białek z klasy piątej.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody, zakupione przez Samorząd Uczniowski.
Gratulujemy pięknej recytacji i zachęcamy do czytania poezji autorstwa patronów bieżącego roku kalendarzowego.