Wyjazd na lodowisko klas 4-6

Propagowanie aktywnego spędzania czasu wolnego jest jednym z głównych zadań każdej placówki oświatowej.
O tym, że regularna aktywność fizyczna jest bardzo ważna dla zdrowia wiedzą wszyscy, a w szczególności nauczyciele wychowania fizycznego, którzy proponują uczniom na lekcjach różne formy ruchu. Świetną okazją zachęcenia uczniów do sportu jest wyjazd na lodowisko, będący doskonałą formą aktywności fizycznej.
Przekonali się o tym uczniowie Szkoły Podstawowej w Łężynach, którzy 28 lutego 2024 roku, już po raz kolejny, udali się na lodowisko do Krosna. Dla niektórych uczniów, pierwsze zetknięcie z lodem i nauka jazdy na łyżwach była nie lada wyzwaniem, a zarazem okazją do pokonania własnych słabości i lęków. Dla innych uczniów wyjazd stanowił okazję do doskonalenia swoich umiejętności, rozwijania odwagi i pewności siebie, a także możliwość poprawy kondycji fizycznej.
Niewątpliwie wspólna zabawa na lodowisku, to świetny sposób na integrację uczniów. Pozwala na budowanie więzi koleżeńskich i lepsze poznanie się.
W opinii uczniów jazda na łyżwach dostarcza wiele radości, może być przyjemna dla osób w każdym wieku. Zdaniem specjalistów, jazda na łyżwach sprzyja wzmacnianiu mięśni, poprawie koordynacji ruchowej i wspomaga wydolność organizmu.
Dzisiejszy wyjazd na lodowisko okazał się świetnym pomysłem na promowanie aktywnego spędzania czasu wolnego, naukę jazdy na łyżwach, integrację uczniów, a także na poprawę ich kondycji fizycznej i zdrowia.
Wyjazd na lodowisko zorganizował pan Tomasz Fila. Przewóz autobusem szkolnym udostępnił CUW w Nowym Żmigrodzie, za co składamy serdeczne podziękowania.

GLAERIA