Dzień Głośnego Czytania

Dziecko, które lubi czytać
będzie dorosłym, który lubi myśleć.

29 września 2022 roku obchodzimy Dzień Głośnego Czytania. Z tej okazji Szkoła Podstawowa w Łężynach włączyła się w akcję głośnego czytania.
W ramach akcji uczniowie klasy czwartej Szkoły Podstawowej w Łężynach wybierali najciekawszy fragment lektury „Akademia Pana Kleksa”, by pięknie przeczytać tekst przed całą klasą.
Również uczniowie klas młodszych pod czujnym okiem swoich pań, ćwiczyli głośne czytanie, pokonując towarzyszący im stres.
Była to również doskonała okazja aby porozmawiać z uczniami o zaletach głośnego czytania, gdyż zdaniem ekspertów głośne czytanie nie tylko bogaci słownictwo, ale również trenuje i dotlenia mózg, ponadto poprawia krążenie, rozluźnia mięśnie twarzy, pomaga zachować równowagę psychiczną, a także zwalcza nieśmiałość.
Uczniowie sami doszli do wniosku, że skoro czytanie ma tyle zalet, to może jednak warto sięgnąć po książkę i systematycznie ćwiczyć głośne czytanie, wszak w ostatnim czasie deszczowa pogoda nie zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu.
Dorota Bułka