Udział uczniów Szkoły Podstawowej w Łężynach w Powiatowym Konkursie Grafiki Komputerowej w Skołyszynie – wyróżnienie dla Oliwii Durał

Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkół podstawowych klas IV-VIII z terenu powiatu jasielskiego. Tematem XXI edycji Powiatowego Konkursu Grafiki Komputerowej była: „Martwa natura”. Martwa natura jest to kompozycja różnych przedmiotów, przeważnie użytkowych, owoców, kwiatów w układzie artystycznym. Zadaniem uczestników konkursu było ułożenie własnej kompozycji zestawionych ze sobą różnorodnych przedmiotów i wykonanie pracy na podstawie przygotowanej kompozycji.

Dwie uczennice z naszej szkoły zdecydowały się wziąć udział w konkursie:

Natalia Mroczka z klasy 7  - opiekun Pani Dorota Palider

oraz Oliwia Durał z klasy 8, której opiekunem była Pani Agnieszka Skrzęta – Siry.

Na konkurs do Gminnego Ośrodka Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie wpłynęło 70 prac z 14 szkół powiatu jasielskiego: SP nr 1 Jasło, SP Nowy Żmigród, SP Przysieki, SP w Zarzeczu, SP Dobrynia, SP w Umieszczu, SP Nr 12 w Jaśle, SP w Łężynach, SP w Łysej Górze, SP Nr 2 w Jaśle, ZS w Dębowcu, SP w Skołyszynie, SP w Bączalu Dolnym, SP Święcany.

Jury w składzie:

1. Paweł Gutkowski – Zastępca Wójta Gminy Skołyszyn
  2. Artur Sowiński – Informatyk – UG w Skołyszynie
  3. Marta Gąsiorowska – Dyrektor GOKiCz w Skołyszynie
  4. Władysława Kołodziej – Instruktor plastyki GOKiCz w Skołyszynie

brało pod uwagę - walory plastyczne pracy (kompozycja, przestrzeń, barwa), zgodność z tematem, twórcze podejście do zadania plastycznego (pomysłowość, oryginalność), samodzielność, znajomość i umiejętność wykorzystania narzędzi programów graficznych, estetykę wykonania.

Praca Oliwi Durał znalazła uznanie jury otrzymując wyróżnienie a autorka - tytuł laureata.

10 maja 2023r. w Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie miało miejsce uroczyste wręczenie wszystkim laureatom dyplomów i nagród.

Dziękuję bardzo Panu  Grzegorzowi Durałowi za pomoc w dotarciu na uroczystość.

Agnieszka Skrzęta - Siry

A 1